Vánoční koledy

Vánoční období je časem radosti, pokoje a štěstí. A co by to byly Vánoce bez krásných vánočních koled? Česká kultura má bohatou tradici vánočních písní, které dodávají kouzlo tomuto období. Na našem webu pisnicky-pro-deti.eu najdete několik tradičních českých vánočních koled, které vám přinesou hezké a radostné prožitky.

Koleda, koleda, Štěpáne – text a video

Text koledy Koleda, koleda, Štěpáne Koleda, koleda, Štěpáne,co to neseš ve džbáně,nesu, nesu koledu,upad’ jsem s ní na ledu.Psi se na mě sběhli,koledu mi snědli. Já jsem malý koledníček,přišel jsem k vám pro pětníček,pětníček mi dejte,nic se mi nesmějte,však já jsem se najedl,suché řepy neberu. Co mně dáte to vezmu,třeba trochu kaše,vždyť je všechna vaše,třeba… Celý text písničky »

Rolničky (Jingle Bells) – text a video

Text koledy Rolničky Rolničky, rolničky, kdopak vám dal hlas?Kašpárek maličký nebo děda Mráz?Rolničky, rolničky, co to zvoní v nich?Maminčiny písničky Vánoce a sníh. Sláva už je sníh, jedem na saních,kluci křičí, zvonek zní, jenom táta ztich.Kouká na syna, uši napíná,co to slyší v rolničkách? Na co vzpomíná? Rolničky, rolničky, kdopak vám dal hlas?Kašpárek maličký nebo… Celý text písničky »

Veselé vánoční hody – text a video

Text koledy Veselé vánoční hody Veselé vánoční hody,  zpívejte s dítky koledy,  /: o tom, co se vskutku stalo,  že se lidem narodilo děťátko :/ Potmě leží, nemá svíčičky,  na nebi mu svítí hvězdičky.  /: Ty, jenž všechen oděv dáváš,  samo nahé a nic nemáš, děťátko :/ Přišli chudí pastuškové,  zpívali jsou chvály nové;  /:… Celý text písničky »

Štědrej večer nastal – text a video

Text koledy Štědrej večer nastal Štědrej večer nastal, štědrej večer nastal, koledy přichystal, koledy přichystal. Pánímámo vstaňte, Pánímámo vstaňte, koledu nám dejte, koledu nám dejte, Pánímáma vstala,  Pánímáma vstala, koledu nám dala, koledu nám dala.

Nesem Vám noviny – text a video

Text koledy Nesem Vám noviny Nesem vám noviny, poslouchejte,  z betlémské krajiny, pozor dejte.  /: Slyšte je pilně a neomylně :/ rozjímejte. Syna porodila čistá panna v jesličky vložila Krista Pána.  /: Jej ovinula a zavinula, :/ plenčičkama. Andělé nebeští k němu přišli,  i chudí pastýři se hned sešli.  /: Jeho vítali, jeho chválili, :/… Celý text písničky »

Narodil se Kristus pán – text a video

Text koledy Narodil se Kristus pán Narodil se Kristus Pán, veselme se,  z růže kvítek vykvet nám, radujme se.  Z života čistého, z rodu královského, nám, nám, narodil se. Jenž prorokován jest, veselme se,  ten na svět poslán jest, radujme se!  Z života čistého, z rodu královského, nám, nám, narodil se. Člověčenství naše, veselme se, … Celý text písničky »

Chtíc, aby spal – text a video

Text koledy Chtíc, aby spal Chtíc, aby spal, tak zpívala, synáčkovi; matka jež ponocovala, miláčkovi. Spi nebes dítě milostné, Pán jsi a Bůh, pjeje ti v lásce celý ráj, pozemský lůh. Dřímej, to žádost matky je, holubičko, v tobe se duše raduje, ó perličko! Nebesa chválu pějí tvou, slávu a čest, velebí tebe každý tvor,… Celý text písničky »

Tichá noc – text a video

Text koledy Tichá noc Tichá noc, svatá noc,jala lid v blahý klid.Dvé jen srdcí tu v Betlémě bdí,hvězdy při svitu u jeslí dlí,v nichž malé děťátko spí,v nichž malé děťátko spí. Tichá noc, svatá noc!Co anděl vyprávěl,přišel s jasností v pastýřův stan,zní již z výsosti, z všech země stran:„Vám je dnes spasitel dán;přišel Kristus Pán!“… Celý text písničky »

Vánoce, Vánoce přicházejí – text a video

Text koledy Vánoce, Vánoce přicházejí Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé… Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé. Proč si děda říci nedá,tluče o stůl v předsínia pak běda, marně hledákapra pod skříní. Naše teta peče léta na Vánoce vánočku,nereptáme, aspoň máme něco pro kočku. Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé… Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí,… Celý text písničky »

Pásli ovce valaši – text a video

Text koledy Pásli ovce valaši Pásli ovce valašipri Betlemském salaši./:Hajdom hajdom tydlidom,hajdom hajdom tydlidom:/ Anděl se jim ukázal,do Betléma jít kázal./:Hajdom hajdom tydlidom,hajdom hajdom tydlidom:/ Běžte lidé, pospěšte,Ježíška tam najdete./:Hajdom hajdom tydlidom,hajdom hajdom tydlidom:/ On tam leží v jesličkách,zavinutý v plenčičkách./:Hajdom hajdom tydlidom,hajdom hajdom tydlidom:/ Maria ho kolébá,svatý Josef mu zpívá./:Hajdom hajdom tydlidom,hajdom hajdom tydlidom:/

Silent Night – video a text (lyrics)

Text koledy Silent Night Silent night, holy night!All is calm, all is bright.Round yon Virgin, Mother and Child.Holy infant so tender and mild,Sleep in heavenly peace,Sleep in heavenly peace Silent night, holy night!Shepherds quake at the sight.Glories stream from heaven afarHeavenly hosts sing Alleluia,Christ the Savior is born!Christ the Savior is born Silent night, holy… Celý text písničky »

Půjdem spolu do Betléma – video a text

Text koledy Půjdem spolu do Betléma Půjdem spolu do Betléma, dujdaj, dujdaj, dujdaj dá! Ježíšku, panáčku! Já tě budu kolíbati. Ježíšku, panáčku! Já tě budu kolíbat! Začni Kubo na ty dudy… dudaj, dudaj, dudaj, dá! Ježíšku, panáčku! Já tě budu kolíbati. Ježíšku, panáčku! Já tě budu kolíbat! A ty Janku na píštalku… dudli, tudli, dudli,… Celý text písničky »

Jak jsi krásné, neviňátko – video a text

Text koledy Jak jsi krásné, neviňátko Jak jsi krásné, neviňátko, v prostřed bídy, nebožátko. Před tebú padáme, dary své skládáme.Já ti nesu dvě kožišky, by zahřály tvé dušičky. Já zas trochu mlíčka, by kvetla tvá víčka. Já ti nesu veselého, beránka se stáda svého. S ním si můžeš hráti, libě žertovati. A co my ti… Celý text písničky »

Hledáte-li jedinečné a neokoukané blahopřání k Vánocům, které potěší vaše blízké, kamarády i známé, pak navštivte stránku vánoční přání, kde naleznete přes sto inspirací pro každou příležitost.