Ukolébavky

Halí, belí

Text písničky Halí, belí Halí, belí, koně v zelí,a hříbátka v petrželi.A kravěnky jak panenky,šly se koupat do voděnky.Halí, belí, kočka v zelía pes v koši,on ju straší.Kočička se polekala,ven okénkem utíkala.

Bláznova ukolébavka

Text písničky Bláznova ukolébavka Máš má ovečko dávno spátI píseň ptáků končíKvůli nám přestal vítr vátJen můra zírá zvenčíJá znám její zášťTak vyhledej skrýšZas má bílej plášťA v okně je mříž Máš má ovečko dávno spátA můžeš hřátTy mě můžeš hřátVždyť přijdou se ptátZítra zas přijdou se ptátJestli ty v mých představáchUž mizíš Máš má… Celý text písničky »

Mravenčí ukolébavka

Text písničky Mravenčí ukolébavka 1. sloka Slunce šlo spát za hromádku klád na nebi hvězdy klíčí. Už nepracuj, mravenečku můj, schovej se do jehličí. 2. sloka Slunce šlo spát za hromádku klád na nebi hvězdy klíčí. Už nepracuj, mravenečku můj, schovej se do jehličí. Refrén Máš nožičky uběhané, den byl tak těžký. Pojď, lůžko máš… Celý text písničky »

Chovejte mě, má matičko

Text písničky Chovejte mě, má matičko Chovejte mě, má matičko, jako míšeňské jablíčko, chovejte mě, má matičko, jako z růže květ. Jen až vy mě vychováte, pak se na mě podíváte, jak mi bude pěkně slušet bílý kabátek. Video na YouTube

Hajej, můj andílku

Hajej, můj andílku patří mezi tradiční české ukolébavky. Je poměrně krátká. Má jen dvě sloky po čtyřech verších, ale to pochopitelně stačí. Jednoduše ji opakujeme stále dokola, dokud dítě neusne. Text písničky Hajej, můj andílku 1. sloka Hajej, můj andílku, hajej a spi, matička kolíbá děťátko svý, hajej, nynej, dadej, malej, matička kolíbá děťátko svý.… Celý text písničky »