Dětské písničky

Šly panenky silnicí

Text písníčky Šly panenky silnicí 1. sloka Šly panenky silnicí, silnicí, silnicí, potkali je myslivci, myslivci dva. Kam panenky, kam jdete, kam jdete, kam jdete? Která moje budete, budete má? 2. sloka Ta maličká, ta je má, ta je má, ta je má, ta má oči, jako já, jako já mám. Na krku má granáty,… Celý text písničky »

Šla Nanynka do zelí

Text písničky Šla Nanynka do zelí Šla Nanynka do zelí, do zelí, do zelí, natrhala lupení, lupeníčka.   Přišel na ní Pepíček, rozšlapal ji košíček.   Ty, ty, ty! Ty, ty, ty! Ty to budeš platiti!   Já to platit nebudu, nebudu, nebudu, radši se dám na vojnu, na vojničku.   Na vojnu se nedávej,… Celý text písničky »

Chňapík, maličký krokodýl

Text písničky Chňapík, maličký krokodýl 1. sloka Já jsem ten Chňapík, maličký krokodýl, v Africe bydlím, kde teče řeka Nil, z vajíčka jsem se vyklubal, po čtyřech nožkách na cestu se dal.   Ťap-ťap-ťapi-ťapi-ťapi-ťap Ťap-ťap-ťapi-ťapi-ťapi-ťap   2. sloka Já jsem ten Chňapík, maličký krokodýl, ve vodě plavat a lovit je můj cíl, najdu skrýš za… Celý text písničky »

Komáři se ženili

Text písničky Komáři se ženili 1. sloka Komáři se ženili, bzum, bzum, ženili, kapky vína neměli, bzum, bzum, neměli, komáři se ženili, ženili, kapky vína neměli, komáři se ženili, ženili, kapky vína neměli. 2. sloka Přiletěl k nim slavíček, bzum, bzum, slavíček, přines vína žejdlíček, bzum, bzum, žejdlíček, přiletěl k nim slavíček, slavíček, přines vína… Celý text písničky »

Tam za městem

Text písničky Tam za městem 1. sloka Tam za městem, kde končí trať a tramvaj otáčí, a trčí jen pár stavení a kvete bodláčí, je kopec a tam pod kopcem a snad i ještě níž, ohrada je dřevěná a za ní měl kluk skrýš, tajnou skrýš. 2. sloka Ten kluk přepral i přesilu, když důvod… Celý text písničky »

Tancovala žížala

Text písničky Tancovala žížala Tancovala žížala na zahrádce polku, čmelákovi, že jí hrál, dala půlku vdolku.   Pojďte, pane slimáčku, taky na taneček, čmelák dostal, že jim hrál, sladký lívaneček.   Potom jí vzal do kola hrobaříček mladý, čmelák dostal za tanec kousek čokolády.   Tancovala žížala od večera k ránu, čmelák dostal k snídani… Celý text písničky »

Teče voda proti vodě

Text písničky Teče voda proti vodě 1. sloka Teče voda proti vodě, vítr na ní fouká, má panenka modrovoká z vokénečka kouká, má panenka modrovoká z vokénečka kouká. 2. sloka Nekoukej ty z vokénečka, vyjdi radši před dům, dáš-li mně jednu hubičku, já ti jich dám sedum, dáš-li mně jednu hubičku, já ti jich dám… Celý text písničky »

Travička zelená

Text písničky Travička zelená 1. sloka Travička zelená, to je moje potěšení, travička zelená, to je moje peřina. 2. sloka Když si smyslím, na ni sednu, když si smyslím, na ni lehnu. 3. sloka Travička zelená, to je moje potěšení, travička zelená, to je moje peřina. Video na YouTube

Tři čuníci

Text písničky Tři čuníci 1. sloka V řadě za sebou tři čuníci jdou, ťápají si v blátě cestou necestou, kufry nemají, cestu neznají, vyšli prostě do světa a vesele si zpívají. Ui-ui-ui-ui-uí 2. sloka Auta jezdí tam, náklaďáky sem, tři čuníci jdou, jdou, rovnou za nosem, ušima bimbají, žito chřoupají, vyšli prostě do světa a… Celý text písničky »

Utíkej, Káčo, utíkej

Text písničky Utíkej, Káčo, utíkej 1. sloka Utíkej, Káčo, utíkej, utíkej, honí tě kocour divokej, divokej, honí tě kocour divokej. 2. sloka Káča utíká, co může, co může, kocour ji chytit nemůže, nemůže, kocour ji chytit nemůže. Video na YouTube

Vařila myšička kašičku

Text písničky Vařila myšička kašičku Vařila myšička kašičku na zeleném rendlíčku, tomu dala, tomu nic, tomu kousek, tomu víc. A ten maličký? Utíkal do komůrky na homolečky, tam se napapal. Video na YouTube

Vyletěla holubička ze skály

Text písničky Vyletěla holubička ze skály 1. sloka Vyletěla holubička ze skály, ze skály, probudila modré oči ze spaní, probudila modré oči ze spaní. 2. sloka Kdyby byly modré oči nespaly, nespaly, byly by tu holubičku dostaly, byly by tu holubičku dostaly. 3. sloka Nebyla to holubička, byl to pták, byl to pták, když mě… Celý text písničky »

Zajíc na bobku

Text písničky Zajíc na bobku Zajíc used na bobek vlastní, vlastní, že se trochu v krajině zasní, zasní. Tam kde roste jalovec s chvojkou, s chvojkou, číhám ale já lovec s dvojkou, s dvojkou. Když ta flinta udělá ránu, ránu, zajíc bude v tu ránu v pánu, v pánu. A co když nevystřelím, ať je… Celý text písničky »

Žežuličko, kde jsi byla

Text písničky Žežuličko, kde jsi byla 1. sloka Žežuličko, kde jsi byla, žes tak dlouho nekukala? Kuku! Kuku! Kuku, kuku, kuku! 2. sloka Seděla jsem na jedličce, volala jsem na myslivce: Kuku! Kuku! Kuku, kuku, kuku! Video na YouTube

Hodné štěně

Text písničky Hodné štěně 1. sloka Narodilo se štěně, lidí se nebálo, se svým stínem na stěně to štěně celej den si hrálo, se svým stínem na stěně to štěně celej den si hrálo. 2. sloka A když povyrostlo víc, protáhlo si nohy, rozběhlo se do ulic, do vesnic očuchávat rohy, rozběhlo se do ulic,… Celý text písničky »

Šel zahradník do zahrady

Text písničky Šel zahradník do zahrady Šel zahradník do zahrady s motykou, s motykou, vykopal tam rozmarýnu velikou, velikou, nebyla to rozmarýna, byl to křen, byl to křen, vyhodil ho zahradníček z okna ven, z okna ven. Video na YouTube

Stála basa u primasa

Text písničky Stála basa u primasa Stála basa u primasa, za kamnama stála, jen primaska zatopila, basa sama hrála. Stála basa u primasa, za kamnama stála, když primaska zatopila, basa sama hrála. Video na YouTube

Sluníčko, sluníčko

Text písničky Sluníčko, sluníčko Refrén Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko, sedíš tu u cesty, stane se neštěstí, něco tě zajede. 1. sloka Elce pelce strejček Nimra koupil šimla v Kadani, ani nevíš, jak to šimrá, když mi lezeš po dlani. 2. sloka Podívej se, zvedá krovky, asi někam poletí, do nebe, či do Stromovky, hádej, hádej,… Celý text písničky »

Severní vítr

Text písničky Severní vítr 1. sloka Jdu s děravou patou, mám horečku zlatou, jsem chudý, jsem sláb, nemocen, hlava mě pálí a v modravé dáli se leskne a třpytí můj sen. 2. sloka Kraj pod sněhem mlčí, tam stopy jsou vlčí, tam zbytečně budeš mi psát, sám v dřevěné boudě sen o zlaté hroudě já… Celý text písničky »

Rudla šmudla

Text písničky Rudla šmudla 1. sloka Rudolfek je suchomil, naposled se šmudla myl v Dubrovníku na pláži, já mu ale ukáži, teplou vodu natočím, ve vaně ho namočím, bude se chtít asi prát, vodu nemá vůbec rád. Refrén (opakujeme dvakrát) Rudlo, ty šmudlo, že se nestydíš, žádná holka nebude tě chtít, uvidíš, Rudlo, ty šmudlo,… Celý text písničky »

Jede, jede poštovský panáček

Text písničky Jede, jede poštovský panáček 1. sloka Jede, jede poštovský panáček, jede, jede poštovský pán, vpředu má trubičku, vzadu má truhličku, jede, jede poštovský pán. 2. sloka Jede, jede poštovský panáček, jede, jede poštovský pán, má vrané koníčky, jako dvě rybičky, jede, jede do Rokycan. Video na YouTube

Pijte vodu

Text písničky Pijte vodu Refrén Pijte vodu, pijte pitnou vodu, pijte vodu a nepijte rum! 1. sloka Jeden smutný ajznboňák pil na pátém nástupišti Eier Cognac, huba se mu slepila diesel lokomotiva ho zabila. Opakování refrénu 2. sloka V rodině u Becherů pijou Becherovku přímo ze džberů, proto všichni Becheři mají trable s játrama a… Celý text písničky »

Pásla ovečky

Text písničky Pásla ovečky 1. sloka Pásla ovečky v zeleném háječku, pásla ovečky v černém lese, já na ní dupy, dupy, dup, ona zas cupi, cupi, cup, houfem ovečky seberte se všecky, houfem ovečky seberte se. 2. sloka Pásla ovečky v zeleném háječku, pásla ovečky v černém lese, já na ní pomaloučku jen, ona, že… Celý text písničky »

Oženil se brabeneček

Text písničky Oženil se brabeneček 1. sloka Oženil se brabeneček, vzal si ženu mušku, posadil ji na lavičku, dal ji cucat hrušku. 2. sloka Postavil ji vedle vrby, aby pěkně stála, dal jí housle do ručičky, aby si tam hrála. Video na YouTube

Okolo Hradce

Text písničky Okolo Hradce 1. sloka Okolo Hradce v malé zahrádce rostou tam tři růže, okolo Hradce v malé zahrádce rostou tam tři růže, jedna je červená, druhá je bílá, třetí kvete modře, jedna je červená, druhá je bílá, třetí kvete modře. Refrén Vojáci jdou, vojáci jdou, bože jaká je to krása, vojáci jdou, vojáci… Celý text písničky »

Okolo Frýdku cestička

Text písničky Okolo Frýdku cestička 1. sloka Okolo Frýdku cestička, okolo Frýdku cestička a na ní se zelená a na ní se zelená travička. 2. sloka Když jsem šel po ní jedenkrát, když jsem šel po ní jedenkrát, slyšel jsem tam muziku, slyšel jsem tam muziku pěkně hrát. 3. sloka Muzika hrála, břinkala, muzika hrála,… Celý text písničky »

Nestarej se, ženo má

Text písničky Nestarej se, ženo má 1. sloka Nestarej se, ženo má, že my nic nemáme, zabijeme komára, masa naděláme. 2. sloka Půl ho dáme do komína, půl ho uvaříme, nestarej se, ženo má, že se nenajíme. 3. sloka Pročpak bych se starala, můj zlatý mužíčku, vždyť mám ještě v komoře z komára nožičku. Video… Celý text písničky »

Nechoď tam

Text písničky Nechoď tam 1. sloka Nechoď tam, pojď rač k nám, já jsem holka vonačejší, pojď rač k nám, nechoď k ní, já jsem holka vonačí. 2. sloka Jestli ona bohatější, já jsem za to upřímnější, nechoď k ní, pojď rač k nám, já tě ráda uhlídám. Alternativní verze písničky 1. sloka Nechoď tam,… Celý text písničky »

Naše kočka cosi má

Text písničky Naše kočka cosi má 1. sloka Naše kočka cosi má, hop, šup, cosi má, hop, šup, cosi má. Schovala to do sena, hop, šup, do sena, hop, šup, do sena. 2. sloka Byly toho dva měchy, hop, šup, dva měchy, hop, šup, dva měchy. A byly to ořechy, hop, šup, ořechy, hop, šup,… Celý text písničky »

Moje tužka ušatá

Text písničky Moje tužka ušatá 1. sloka Moje tužka ušatá poskakuje sem a tam, buďto píše, nebo kreslí, neptá se mě vůbec jestli, může papír počmárat, proto tužku svou mám rád. 2. sloka Buďto čmárá, nebo píše zvířata i jejich skrýše, kreslí, když ji napadnou květy, které nezvadnou. 3. sloka Moje tužka všeho schopná včera… Celý text písničky »

Měla babka čtyři jabka

Text písničky Měla babka čtyři jabka 1. sloka Měla babka čtyři jabka a dědoušek jen dvě, dej mi babko jedno jabko, budeme mít stejně. 2. sloka Měl dědoušek, měl kožíšek a babička jupku, pojď dědoušku na taneček, já si s tebou dupnu. Video na YouTube

Medvědi nevědí

Text písničky Medvědi nevědí 1. sloka Medvědi nevědí, že tůristi nemaj zbraně, až jednou procitnou, počíhají si někde na ně, výpravě v Doubravě malý grizzly ukáže se, tůristé zajisté rozutíkají se po lese. 2. sloka Na pěšině zbydou po nich tranzistoráky a dívčí dřeváky a drahé foťáky, medvědi je v městě vymění za zlaťáky, za… Celý text písničky »

Kočka na okně

Text písničky Kočka na okně Popěvek La-la-la-lá-la-la, la-la-la-lá-la-la, la-la-la-la-lá-la. 1. sloka Na okně seděla kočka, byl horký letní den, na okně seděla kočka a koukala se ven, byl horký letní den a kdekdo chodil bos, na okně seděla kočka, venku zpíval kos. 2. sloka Byl horký letní den a celý svět se smál a mně… Celý text písničky »

Kočka leze dírou, pes oknem

Text písničky Kočka leze dírou, pes oknem 1. sloka Kočka leze dírou, pes oknem, pes oknem, nebude-li pršet, nezmoknem, nebude-li pršet, nezmoknem. 2. sloka A když bude pršet, zmokneme, zmokneme, na sluníčku zase uschneme, na sluníčku zase uschneme. Alternativní verze 2. sloky Pes už vylez oknem, kočka ne, kočka ne, kdo zůstane doma, nezmokne, kdo… Celý text písničky »

Když se zamiluje kůň

Text písničky Když se zamiluje kůň 1. sloka Když se zamiluje kůň tam někde v pastvinách, láskou hlubokou jak tůň tam někde v pastvinách, když se zamiluje kůň koňskou láskou, zpívejte písničku pro jeho klisničku, nechte ho jít. 2. sloka Když se zamiluje kůň tam někde v pastvinách, láskou hlubokou jak tůň tam někde v… Celý text písničky »

Už se ten Tálinskej rybník nahání

Text písničky Už se ten Tálinskej rybník nahání 1. sloka Už se ten Tálinskej rybník nahání, dosahá voděnka k samému kraji, Už se tan Tálinskej rybník nahání, dosahá voděnka k samému kraji, dosahá, dosahuje, cestičku zaplavuje, dosahá, dosahuje, cestičku zaplavuje. 2. sloka Vyjdi ty, cestičko, vyjdi z vody ven, po které jsem chodil s mým… Celý text písničky »

Když jsem já šel tou Putimskou bránou

Text písničky Když jsem já šel tou Putimskou bránou 1. sloka Když jsem já šel tou Putimskou branou, dívaly se dvě panenky za mnou a volaly: študente, ty malý premiante, a volaly: študente, ty malý premiante! 2. sloka Proč, panenky, proč na mě voláte, pročpak vy mě študovat nedáte, já vás nesmím milovat, já musím… Celý text písničky »

Když jsem já sloužil

Text písničky Když jsem já sloužil 1. sloka Když jsem já sloužil to první léto, vysloužil jsem si kuřátko za to. A to kuře krákoře běhá po dvoře, má panenka pláče doma v komoře. 2. sloka Když jsem já sloužil to druhé léto, vysloužil jsem si kachničku za to. A ta kachna jako machna a… Celý text písničky »

Když jde malý bobr spát

Text písničky Když jde malý bobr spát 1. sloka Když jde malý bobr spát, bobr spát, bobr spát, tak si chvilku hraje rád, hraje rád, hraje rád, postaví se na zadní, na zadní, na zadní, jenom, bobře, nespadni, jenom nespadni. Refrén 1 Prosím vás, buďte tak dobří, dělejte to jako ti bobři, raději hned po… Celý text písničky »

Mňam mňam Bobík

Text písničky Mňam mňam Bobík Mňam mňam Bobík, mňam mňam Bobík.   Mňam mňam Bobík, roztančí tě s kamarády, mňam mňam Bobík, tři, dva, jedna, teď!   Nahoru a dolu, celou noc až do rána protančíme spolu smetanový denc, dopředu i dozadu, rukama i nohama, neskončíme!   Velcí, nebo malí, holky, kluci, dospělí, bílí, černí,… Celý text písničky »

Máme rádi zvířata

Text písničky Máme rádi zvířata Refrén Máme rádi zvířata, zvířata, zvířata, protože jsou chlupatá a mají hebkou srst. (Srst, srst, srst, srst, srst, srst, srst) 1. sloka V zoologické zahradě, zahradě, zahradě, nehlaďte lva po bradě, ukousne vám prst. (Prst, prst, prst, prst, prst, prst, prst) 2. sloka Chybuje ten, kdo lvu skrz tu mříž… Celý text písničky »

Kdyby byl Bavorov

Text písničky Kdyby byl Bavorov 1. sloka Kdyby byl Bavorov, co jsou Vodňany, dal bych ti hubičku na obě strany. Refrén Ale že je za vodou, za vodičkou studenou, nedám ti, má milá, ani jedinou. Ale že je za vodou, za vodičkou studenou, nedám ti, má milá, ani jedinou. 2. sloka Kdyby byl Bavorov, co… Celý text písničky »

Kdyby tady byla taková panenka

Text písničky Kdyby tady byla taková panenka 1. sloka Kdyby tady byla taková panenka, která by mě chtěla, která by mi chtěla syna vychovati, přitom pannou býti. 2. sloka Kdybych já ti měla syna vychovati, přitom pannou býti, ty by si mi musel kolébku dělati, do dřeva netíti. 3. sloka Kdybych já ti musel kolébku… Celý text písničky »

Kapr písnička

Text Kapr písnička 1. sloka Na rybníce jsou velké vlny, dělají se od přírody, kapr, ten je opatrný, nevystrčí čumák z vody. Refrén Šplouchy, šplouchy, štika žere mouchy, žbluňky, žbluňky, a kapr meruňky. Šplouchy, šplouchy, štika žere mouchy, žbluňky, žbluňky, a kapr meruňky. 2. sloka Nevylézej, kapře milý, je tam velké vlnobití, chlupy vodě se… Celý text písničky »

Jedna, dvě, tři, čtyři, pět

Text písničky Jedna, dvě, tři, čtyři, pět Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, cos to, Janku, cos to sněd? Brambory pečený, byly málo maštěný, brambory pečený, byly málo maštěný! Video na YouTube

Já jsem z Kutné Hory

Text písničky Já jsem z Kutné Hory Já jsem z Kutné Hory, z Kutné Hory koudelníkův syn. Já mám v Praze tři domy, až je koupím budou mý. Já jsem z Kutné Hory, z Kutné Hory koudelníkův syn. Video na YouTube

Já mám koně

Text písničky Já mám koně 1. sloka Já mám koně, vraný koně, to jsou koně mí, já mám koně, vraný koně, to jsou koně mí, když já jim dám ovsa, oni skáčou hopsa, já mám koně, vraný koně, to jsou koně mí. 2. sloka Já mám koně, vraný koně, to jsou koně mí, já mám… Celý text písničky »

Jak se loví gorila

Text písničky Jak se loví gorila Přilákejte gorilu na kuřátko na grilu. Kuře dobře upečte a pak rychle a pak rychle…   Přilákejte gorilu na kuřátko na grilu. Kuře dobře upečte a pak rychle a pak rychle…   Přilákejte gorilu na kuřátko na grilu. Kuře dobře upečte a pak rychle a pak rychle UTEČTE. Video… Celý text písničky »

Já jsem muzikant

Text písničky Já jsem muzikant 1. sloka Já jsem muzikant a přicházím k vám z české země. My jsme muzikanti, přicházíme k vám. Já umím hráti. My umíme taky. A to na housličky. Jak se na ně hraje? Fidli, fidli, staré vidli, fidli, fidli, housličky. Fidli, fidli, staré vidli, fidli, fidli, housličky. 2. sloka Já… Celý text písničky »

Hříbě písnička

Text Hříbě písnička 1. sloka Johny mi dal k svátku krásný hříbě, že jsem dítě, tak prej si mám hrát. Snad ukryju slzy v černý hřívě, jinak se mi Johny bude smát. 2. sloka Johny říká, to hříbě je po ní, je to mrňous velkej jako ponny. Snad se ho ta holka nebojí, jó zkuste… Celý text písničky »

Draka bolí zub

Text písničky Draka bolí zub Refrén Dupy dupy dup, draka bolí zub. Dupy dupy dup, draka bolí zub. 1. sloka Kouzelník mu navrhnul, že by mu ho vytrhnul. Ohnivý drak souhlasí, oheň v hubě uhasí. Kouzelník vzal kleště, neviklá se ještě. Táhne, táhne, táhne, ale nevytáhne. Opakování refrénu 2. sloka Zavolal na ježibabu, jestli tam… Celý text písničky »

Čížečku, čížečku

Čížečku, čížečku se řadí mezi ty písničky pro děti, kde se objevuje jako ústřední motiv některý z ptáků. Pokud chcete vědět, co za ptáčka je čížek, pak se to dočtete úplně na konci této stránky. Text písničky Čížečku, čížečku 1. sloka Čížečku, čížečku, ptáčku maličký, pověz mi čížečku, jak sejou mák? Aj tak, tak sejou mák,… Celý text písničky »

Červený šátečku

Píseň Červený šátečku patří mezi dětské písničky, které se české děti učí a zpívají je již po generace. Text písničky Červený šátečku 1. sloka Červený šátečku, kolem se toč, kolem se toč, kolem se toč. Má milá se hněvá, já nevím proč, já nevím proč, já nevím proč. Refrén Trá la-la-la la-la-la, červená fiala, trá la-la-la… Celý text písničky »

Červená Karkulka písnička

Text Červená Karkulka písnička Dobrý den ptáčkové, dobrý den lese. Ráno je takové překrásné, že se zpívat chce hlasitě lidem i kosům, pavouci na sítě navlékli rosu. Dobrý den panenko, dobrý den panenko, jakpak ti říkají, jakpak ti říkají? Les je tu hluboký, les je tu hluboký, zůstávej při kraji, zůstávej při kraji. Že jsem… Celý text písničky »

Černé oči, jděte spát

Text, YouTube video a akordy k písničce pro děti Černé oči, jděte spát. Text písničky Černé oči, jděte spát 1. sloka Černé oči, jděte spát, černé oči, jděte spát, však musíte ráno vstát, však musíte ráno vstát. 2. sloka Ráno, ráno, raníčko, ráno, ráno, raníčko, dřív, než vyjde sluníčko, dřív, než vyjde sluníčko. 3. sloka Sluníčko… Celý text písničky »

Budulínek písnička

Text Budulínek písnička Sotva Budulínek vymotal se z plínek, šel na vychování do chaloupky v stráni u lesa tmavého, velmi hlubokého. S babičkou a s dědou zdravý život vedou, lesní plody jedí, večer spolu sedí u stolu velkého z dřeva borového. Babička zašla do spíže a najednou kouká, prázdný je pytlík od rýže, taky došla… Celý text písničky »

Beskyde, Beskyde

Píseň Beskyde, Beskyde patří bez nejmenších pochyb mezi nejzpívavější písničky pro děti již po několik generací. Naučte ji i vaše dítě! Text písničky Beskyde, Beskyde 1. sloka Beskyde, Beskyde, kdo po tobě ide, černooký bača ovečky zatáčá, černooký bača ovečky zatáčá. 2. sloka Aj, bačo, bačo náš, černú košulku máš, kdo ti ju vypere, když… Celý text písničky »

A já tě nechci a já tě nemiluju

Na této stránce naleznete text, YouTube video a akordy k písničce A já tě nechci a já tě nemiluju. Text písničky A já tě nechci a já tě nemiluju 1. sloka Běží voda, běží, po kameni šustí, řekla mě má milá, že mě už opustí, teče voda, teče, po kameni skáče, když tě milá nechá,… Celý text písničky »

Ach, synku, synku

Ach, synku, synku je klasická česká národní lidová píseň. Pro zajímavost zmiňme, že patřila mezi nejoblíbenější písničky prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Text písničky Ach, synku, synku 1. sloka Ach, synku, synku, doma-li jsi? Ach synku, synku, doma-li jsi, tatíček se ptá, oral-li jsi, tatíček se ptá, oral-li jsi? 2. sloka Oral jsem, oral,… Celý text písničky »

Ach, není tu, není

Ach, není tu, není se řadí mezi smutné a tesknivé písničky pro děti o nešťastné lásce. Co naplat, i to k životu patří. Text písničky Ach, není tu, není 1. sloka Ach, není tu, není, co by mě těšilo, ach, není tu, není, co mě těší, kdyby tu bývalo, co mě těšívalo, bylo by mé srdce… Celý text písničky »

Lachtani

I písničky pro děti patří do repertoáru známého ostravského písničkáře Jaromíra Nohavici. No a píseň Lachtani je jednou z nich. Tak si ji pojďme zazpívat. Text písničky Lachtani Refrén Lach lach lach lach lach lach lach lach 1. sloka Jedna lachtaní rodina, rozhodla se, že si vyjde do kina, jeli lodí vlakem, metrem a pak tramvají,… Celý text písničky »

Kalamajka

Zazpívejme si písničku pro děti Kalamajka. Text písničky 1. sloka Kalamajka mik, mik, mik, oženil se kominík. Vzal si ženu Elišku, v roztrhaném kožíšku. 2. sloka Kalamajka pěkná věc, když je zima šup na pec. Když je teplo šup dolů, kalamajku tancuju. Video na YouTube O čem písnička je Text písně je víceméně samoúčelný, a… Celý text písničky »

Já do lesa nepojedu

Na této stránce si představíme píseň Já do lesa nepojedu, která patří mezi nejtradičnější písničky pro děti. A teď už se konečně naučme její text a pojďme si ji zazpívat. Text písničky Já do lesa nepojedu 1. sloka Já do lesa nepojedu, já do lesa nepůjdu, kdyby na mě hajný přišel, on by mně vzal… Celý text písničky »

Čokoláda písnička

Čokoláda písnička sice nepatří mezi písničky pro děti, které by příliš nabádaly ke zdravému životnímu stylu, ale pokud nebudeme brát její text doslovně a budeme se držet starého dobrého hesla „Všeho s mírou“, určitě se nic zlého nestane. A teď už se pojďte společně s vašimi ratolestmi naučit a zazpívat si Čokoláda písnička. Text Čokoláda písnička… Celý text písničky »

Beruško, půjč mi jednu tečku

Přinášíme vám slova, akordy a video písničky pro děti – Beruško, půjč mi jednu tečku. Text písničky Beruško, půjč mi jednu tečku Refrén Beruško, půjč mi jednu tečku, třeba tu co máš na zadečku, musím jí napsat za větou, ať se mi slova nepletou. 1. sloka Tulipán a tulipaní, celý den se sobě klaní, až… Celý text písničky »

Abeceda písnička

Přinášíme vám slova a YouTube video písně Abeceda písnička. Pokud hledáte verzi této písničky pro děti od Dády, naleznete ji zde – Dáda Patrasová Abeceda. Text Abeceda písnička Život je jak abeceda, smysl písmen slov a vět. Někdo našel, někdo hledá. Život je jak abeceda, a z ní stvoříš celý svět. A je alej, třešní… Celý text písničky »

Pod naším okýnkem

Sice krátká, zato však nanejvýš veselá písnička pro děti. To je píseň Pod naším okýnkem. Je velice jednoduchá a snadno zapamatovatelná, takže se ji hravě naučí i ti nejmenší rošťáci. Tolik úvodem a teď už honem honem na samotnou píseň, není na co čekat. Text písničky Pod naším okýnkem Pod naším okýnkem rostou tam dvě… Celý text písničky »

Prší, prší, jen se leje

Na písničce Prší, prší, jen se leje je zajímavé to, že je veselá navzdory tomu, že se v ní zpívá o nevlídném dešti. A tak to má být. Písničky pro děti mají být veselé a učit děti, aby se na svět dívaly s radostí, i když zrovna slunce nesvítí. A nyní už se vrhněme na… Celý text písničky »

Andulko šafářova

Lidová píseň Andulko šafářova patří mezi vůbec nejoblíbenější písničky pro děti. Svůj původ má na Bechyňsku a poprvé byla literárně zaznamenána v roce 1877 ve sbírce Národní písně, pohádky, pověsti, říkadla, obyčeje všeobecné a zejména právní. Autorem hudby je František Kmoch. Text písničky Andulko šafářova 1. sloka Andulko šafářova, husičky nemáš doma. Husy jsou v… Celý text písničky »

Malé kotě

Píseň Malé kotě (spalo v botě) je naprostou klasikou mezi písničkami pro děti již mnoho desítek let a vděčíme za ni Jiřímu Suchému a Jiřímu Šlitrovi. A teď už k samotné písničce. Text písničky Malé kotě Malé kotě spalo v botě Nehas co tě nepá-nepálí A my jsme kotě spáti v botě Po robotě necha-nechali… Celý text písničky »

Bude zima, bude mráz

Na nic nečekejme a společně si zazpívejme písničku pro děti o přicházejícím mrazu a ptáčkovi Bude zima, bude mráz. Píseň je sice o zimě, ale zazpívat si ji můžete naprosto kdykoliv. Text písničky Bude zima, bude mráz Refrén Bude zima, bude mráz, kam se ptáčku, kam schováš? 1. sloka Schovám se já pod hrudu, tam… Celý text písničky »

Holka modrooká

Píseň Holka modrooká je oblíbenou písničkou pro děti již mnoho a mnoho let. Pojďme si ji proto společně připomenout, ať ji můžeme naučit i své děti a společně si ji s nimi zazpívat. Text písničky Holka modrooká 1. sloka Holka modrooká, nesedávej u potoka, holka modrooká, nesedávej tam. 2. sloka V potoce se voda točí,… Celý text písničky »

Skákal pes

Naučme se a zazpívejme si oblíbenou písničku pro děti Skákal pes. Je velice jednoduchá a veselá a i proto se bude každému malému dítěti hodně líbit. A teď už honem na to! Text písničky Skákal pes 1. sloka Skákal pes přes oves, přes zelenou louku. Šel za ním myslivec, péro na klobouku. 2. sloka Pejsku… Celý text písničky »

Běží liška k Táboru

Říkanka Běží liška k Táboru patří mezi nejoblíbenější a nejklasičtější písničky pro děti u nás a vyrostlo na ní již mnoho generací malých dětí. Pojďme se ji tedy společně naučit a zazpívat. Text písničky Běží liška k Táboru 1. sloka Běží liška k Táboru nese pytel zázvoru. Ježek za ní pospíchá, že jí pytel rozpíchá.… Celý text písničky »

Pec nám spadla

Píseň Pec nám spadla je klasická písnička pro děti a jedno z nejznámějších českých říkadel vůbec. Již po mnoho generací slouží jako oblíbený a osvědčený nástroj pro rozvíjení komunikačních dovedností malých dětí. Poměrně zajímavé na ní je, že se lze setkat s hned několika verzemi její druhé sloky (všechny pochopitelně uvadíme o něco níže). A… Celý text písničky »