Písničky z pohádek

Chip a dale – Rychlá rota

Text písničky Chip a dale Správný zásah v tu pravou chvíli mákdyž přízrak temný svým rejdům šanci dáTahle príma dvojka slídilůta řeší problém tvůj Chip,Chip,Chip,Chip a Dalezákon hájíChip,Chip,Chip,Chip a Dalev tomto krajiK pravdě si najdou směr a hrají férve znaku mají dvakrát R Chip,Chip,Chip,Chip a Dalezákon hájíChip,Chip,Chip,Chip a Dalev tomto krajiPo stopě vždycky jdou, až… Celý text písničky »

Hakuna Matata – Lví král

Text / překlad písničky Hakuna Matata Hakuna Matata,ta dvě slovíčka zněj.Hakuna Matatanení nápad zlej.Vše, co tě trápírychle za hlavu dej.Tohle učení tě odměníHakuna Matata … když byl mladý divočák,Já byl mladý divočák!Moc pěkné – dík!On zjistil, že jeho parfémnevoní všemA když jed, každý rád sespasil útěkem.Duši citlivou mámač nevypadám.Měl jsem žal,každý se po větrustát bál.… Celý text písničky »

Let it go – Frozen

Text písničky Let it go z Ledového království The snow glows white on the mountain tonightNot a footprint to be seenA kingdom of isolationAnd it looks like I’m the queenThe wind is howling like this swirling storm insideCouldn’t keep it in, Heaven knows I tried Don’t let them in, don’t let them seeBe the good… Celý text písničky »

Kačeří příběhy (My z Kačerova) – znělka

Text znělky Kačeřích příběhů (Duck Tales) Kačerov jak hurikánK nám už míříAuta laser aeroplánMěstem víříPříběhy píše… z téhle té říše… Kačer, úú, teď k vám děti z dálky letíKačer, úú, přináší sem kouzelnou zemKačer Kačeři přijdou když si v nouziKdyž tě úzkost ze sna vzbouzíZavolat jen stačí heslo: Kačer, úú, teď k vám děti z… Celý text písničky »

S tebou mě baví svět

Text písničky S tebou mě baví svět Když jsem byl ještě malej kluknosil jsem péro, šíp a luk,teď už mě praky nebaví,myslim na holky toulavý(hlavně v noci). Úvozem voněl modrej bez,pod keřem únavou jsem kles,proč už mě Emča nebaví,znám jiný holky toulavý(hlavně v noci). Refrén: S tebou mě baví svět, má sladká Emčo,já bych tě… Celý text písničky »

Princezna ze mlejna – Vím jedno návrší

Text písničky Vím jedno návrší Vím jedno návrší,zámek nádhernej.Z nejhezčích pohádek ho znám.Stavěnej z křišťálu,sahá k nebi pomálu,povětří přijde k duhu princeznám.Stavěnej z křišťálu,sahá k nebi pomálu,povětří přijde k duhu princeznám. Bílý je lilium,bílej krásnej sen.Bílý je pravý hedvábí.Jdu cestou necestouza svou bílou nevěstou,jiná mě na tom světě nevábí.Jdu cestou necestouza svou bílou nevěstou,jiná mě… Celý text písničky »

Svítí slunce nad hlavou

Text písničky Svítí slunce nad hlavou Svítí, svítí slunce nad hlavou, nad hlavou, svítí, až háj se zelená, k tomu zpívá les i louka, kdo jen trochu správně kouká, uvidí, co krásy tahle země má.   Slunce sype zlato do polí, do polí, cítím už buchty z pekáčů, a zvu všechny, co mám rád, k… Celý text písničky »

Tak jsme čapli zlodějíčka

Text písničky Tak jsme čapli zlodějíčka 1. sloka Tak jsme čapli zlodějíčka, šlo to jako na drátku, pošleme ho ze sluníčka na pár týdnů do chládku. Refrén Dělá hmyzu ostudu, zavřeme ho do sudu, do sudu, do sudu, do sudu, do sudu. Tam si asi nějaký čas pobudu. 2. sloka Tak jsme čapli Pučmelouda, že… Celý text písničky »

Větře, větříčku

Text písničky Větře, větříčku 1. sloka Větře, větříčku, běžíš po poli, pofoukej mi mou hlavičku, pofoukej mi mou hlavičku, ať nebolí, pofoukej mi mou hlavičku, pofoukej mi mou hlavičku, ať nebolí. 2. sloka Petře, Petříčku, chlapče rozmilý, my bychom se k sobě tolik, my bychom se k sobě tolik hodili, my bychom se k sobě… Celý text písničky »

Večerníček písnička

Text písničky Večerníček písnička Dříve, než nám klesnou víčka těsně před spaním, uvidíme Večerníčka, jak se uklání, pokud vám není moc, dobrý večer, dobrou noc, zamává čepičkou, z kouzelných hromádek hází lístky pohádek maličkou ručičkou.   Než-li Brouček složí krovky, aniž řekl smím? z televizní obrazovky krokem Rumcajzím loupežník vykročí, s každým pánem zatočí, Manku… Celý text písničky »

Vydrýsek písnička

Text písničky Vydrýsek písnička 1. sloka Zdálo se ti, zdálo, zdálo o prameni, že tam někde v horách zvoní na kameni. Na kameni zvoní voda čirá, spěchá, spěchá z kopce dolů, tam kde řeka čeká. 2. sloka Zdálo se ti, zdálo, kde to místo leží, že se tam jde dlouho, pomalu a stěží. Že tam… Celý text písničky »

Zamilovaný princ

Text písničky Zamilovaný princ 1. sloka Co s touhle šťastnou chvílí, to když se náhle v srdci láska ozývá. Po noci je den bílý, já nevím, jak se druhé srdce dobývá. Refrén Jak jí to říct, že jen o ni v noci sním, že jsem verš, co k sobě našel rým. Jak jí, to říct,… Celý text písničky »

Znám jednu starou zahradu

Text písničky Znám jednu starou zahradu 1. sloka Znám jednu starou zahradu, kde hedvábná je tráva, má vrátka na pět západů a mně se o ní zdává. 2. sloka Tam žije krásná princezna má opálenou pleť, jen já vím jak je líbezná, tak neblázni a seď. Refrén Ná, ná, na-na-na-ná, na-na-na-ná, na-ná, ná. Ná, ná,… Celý text písničky »

Z pekla štěstí písnička

Text písničky Z pekla štěstí písnička 1. sloka Jestli víš, se tě ptám, bohatství ne každého ohromí, zkus mi říct, povídám, neštěstí komu srdce nezlomí? Refrén Uhodnout, jak se zdá, neumíš, kdo může to být, už to tak vypadá, ten musí z pekla štěstí mít a tak já dál, se ptám, přemýšlej, čas ti dám.… Celý text písničky »

Tam, kde v noci jasně svítí světlušky

Text písničky Tam, kde v noci jasně svítí světlušky Tam, kde v noci jasně svítí světlušky, tam, kde za srdce tě berou berušky, tam, kde vesele si žijou čmeláci, tam kde brouk si z brouka dělá legraci, tam nás dneska večer možná čekají, pojďte po špičkách a potají. Video na YouTube

Šmoulí léto

Text písničky Šmoulí léto 1. sloka Znáš ten sen, co se ti v létě zdává, tam se něco hýbe v jehličí, na louce se zvláštně vlní tráva, zpoza listu koukaj modrý hlavy v čepicích. Refrén Tohle je šmoulí léto, šmoulí prázdniny, znova je tu čas zázraků pod čistým nebem bez mraků, tak to je šmoulí… Celý text písničky »

Statistika nuda je

Text písničky Statistika nuda je 1. sloka Je statisticky dokázáno, že slunce vyjde každé ráno, a i když je tma jako v ranci, noc nemá celkem žádnou šanci. Refrén (2x) Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, ona nám to vyčíslí. 2. sloka Když drak si z nosu síru pouští a Honza… Celý text písničky »

Slunce už vysouší loužičky

Text písničky Slunce už vysouší loužičky 1. sloka Slunce už vysouší loužičky, nebudou studené nožičky, slunce má k sušení vlohy, osuší mé dlouhé nohy. Refrén Žádný vítr, žádné blesky, to je hezky, to je hezky, teplý vánek houpe tě, to je hezky na světě. 2. sloka Slunce už vysouší obilí i moje nožičky kobylí, vzbudíme… Celý text písničky »

Rozvíjej se poupátko

Text písničky Rozvíjej se poupátko 1. sloka Rozvíjej se poupátko, nejkrásnější z květů, od rána až do noci budeš vonět světu. 2. sloka Láska jako květina klíčí do poupěte, ten, kdo lidi miluje, tomu nejvíc kvete. 3. sloka Až sluníčko po ránu celý svět probudí, kéž tvoje vůně nás ku lásce povzbudí. 4. sloka Rozvíjej… Celý text písničky »

Pramen zdraví z Posázaví

Text písničky Pramen zdraví z Posázaví Každý den, každý den, k svačině jedině, jedině pramen zdraví z Posázaví.   Chcete-li prospěti dítěti bledému, kupte mu pramen zdraví z Posázaví.   Výrobky mléčné, to je marné, jsou blahodárné a věčné.   Výrobky mléčné, to je marné, jsou blahodárné a věčné.   Výrobky mléčné, to je marné, jsou… Celý text písničky »

Pod dubem, za dubem

Text písničky Pod dubem, za dubem Refrén Pod dubem, za dubem, tam si na tě počíháme, pod dubem, za dubem, tam tě oškubem. 1. sloka Loupežníci z povolání, to jsou páni, to jsou páni, loupežníci z profese, nejlepší jsou v okrese. My řekneme: „Růce vzhůru“ a hned máme peněz fůru, žádné jiné řemeslo nikdy tolik… Celý text písničky »

Královské reggae

Text písničky Královské reggae Popěvek Umbaba ú, umbaba-umba-umba, umbaba ú, umbaba-umba-umba. 1. sloka Někdo ráčí kráčet v brnění, má na něm rádoby erb, když není urozen, rychle je prozrazen, když neříká krásné er, tak ten si říká o malér. 2. sloka Moudrý král, princeznin bratranec, když vdával svých pět dcer, řek: to dál nesnesu a… Celý text písničky »

Jdu cestou necestou

Text písničky Jdu cestou necestou 1. sloka Vím jedno návrší, zámek nádhernej, z nejhezčích pohádek ho znám. Stavěnej z křišťálu sahá k nebi pomálu, v povětří přijde k duhu princeznám. Stavěnej z křišťálu sahá k nebi pomálu, v povětří přijde k duhu princeznám. 2. sloka Bílý je lilium, bílej krásnej sen, bílý je pravý hedvábí.… Celý text písničky »

Chvátám, chvátám

Text písničky Chvátám, chvátám Přátelé, chvátám, chvátám, nemám chvíli klid. Já tam, já tam, dávno už měl být. Ne, ne, ne, nesnídám, nesvačím, nestihnu to, nestačím. Promiňte, vážení, mám veliké zpoždění. Bez dechu, ve spěchu, ženu si to po mechu. Pověřen úkoly, ženu si to po poli. Přátelé, chvátám, chvátám, nemám chvíli klid. Já tam,… Celý text písničky »

Hajný je lesa pán

Text písničky Hajný je lesa pán 1. sloka Hajný je lesa pán, zvěří je milován, hajný je lesa král a každý pytlák se ho vždycky bál. 2. sloka Co se děje? Les mi hoří? Nebo řádí kuny, tchoři? Že by pytlák, lesní pych? Já tu meškám v pantoflích! 3. sloka Klidně si zůstaňte v domácí… Celý text písničky »

Bílá, bílá, bílá

Bílá, bílá, bílá patří mezi písničky pro děti, které pocházejí z oblíbeného dětského večerníčku „Příběhy včelích medvídků“. Autorem hudby je Petr Skoumal, text napsal Zdeněk Svěrák. Píseň je to pěkná a melodická, tak si ji pojďme zazpívat. Text písničky Bílá, bílá, bílá 1. sloka Nás by tak nejvíce vábilo, natírat celý svět na bílo. Motýla i… Celý text písničky »

Na políčku v jetelíčku

Na políčku v jetelíčku je klasická písnička pro děti z jednoho z nejúspěšnějších večerníčků všech dob, kterým jsou Včelí medvídci. Zazpívejme si ji společně s kluky čmeláky! Text písničky Na políčku v jetelíčku 1. sloka Na políčku v jetelíčku, tam kde potok pramení, dobře je nám po tělíčku, zákonem jsme chráněni. Refrén Sosáčkama sosáme, bez přestání to samé, do… Celý text písničky »

Dělání, dělání

Dělání, dělání je bez nadsázky naprosto legendární písnička pro děti z velice oblíbené pohádky Princové jsou na draka. Přímo v pohádce ji zpívá známý a populární český herec Jan Čenský společně s herečkou Ivanou Andrlovou. Autory písně je nerozlučná dvojice pánů Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák. Tolik nezbytné základní informace na úvod a nyní už si… Celý text písničky »