Technická a obsahová specifikace webu

Stránky Pisnicky-pro-deti.eu jsou zaměřeny na sbírání a následné zveřejňování dětských písniček, především pak těch, které by se dali označit slovy tradiční, či lidové. Klasickým příkladem jsou hity jako „Pec nám spadla“, „Kočka leze dírou“ nebo „Skákal pes přes oves“. Opomíjené však nejsou ani novodobější písně, které vznikly v relativně nedávné době a ve velké míře zaujaly značné množství dětských posluchačů. Základním orientačním bodem webu je hlavní stránka s kompletním abecedně řazeným seznamem, z něhož je po kliknutí na konkrétní název písničky možné přejít na stránku s kompletními informacemi o té konkrétní písničce, jejíž hlavní složku tvoří pochopitelně samotný text. Na webovém portálu získáte samozřejmě i další plejádu informací týkajících se tohoto tématu.

Technickým základem webu je robustní a hojně rozšířený publikační software s názvem WordPress (WP), jehož licence pro použití je veřejně dostupná bezplatně bez prakticky jakéhokoliv omezení. Základní instalace WP je doplněna o grafickou šablonu a několik dalších softwarových rozšíření, jejichž účelem je zlepšení používání stránek, a to jak ze strany uživatelů, tak ze strany administrátora.

Webový hosting a potažmo také online dostupnost je zabezpečena přes firmu Savana, doména pak byla zakoupena u společnosti Wedos přičemž v tomto případě byl uplatněn wedos slevový kupon, díky němuž došlo ke snížení výsledné nákupní ceny.